Левски се измъкна след гол с ръка в добавеното време

Левски победи измъчено Верея с 1:0 на "Герена" в двубой от 17-ия кръг на Първа лига. Автор на попадението стана Давид Яблонски, който засече центриране на Габриел Обертан след изтичането на редовното време. При попадението обаче остана съмнение, че Яблонски играе с ръка.

През първата част столичани имаха доста положения, но Буш, Обертан и Прохазка направиха пропуски.

В 34-ата минта стражът на гостите пак демонстрира класа след опасен шут на Обертан. Същото се случи и в 43-ата минута, в която французинът отново не успя да преодолее вездесъщия през първата част Аргилашки.

След почивката Левски продължи да натиска, но първото чисто положение за това полувреме бе пред синята врата. В 54-ата минута Домовчийски се озова очи в очи с Митрев, но под ъгъл, копна топката над хвърлилия се страж, която обаче излезе в аут.

Левски отговори подобаващо в 63-ата минута, когато шут на Яблонски извън границата на наказателното поле срещна дясната греда.

Последва хаотичен натиск на домакините, а когато Верея се виждаше как взима точка от "Герена" Яблонски отбеляза дискусионния гол.