Бенфика показа хъс и душа, но баварската машина продължава

Байерн пътува към полуфиналите след 2:2 в Лисабон

Байерн Мюнхен се класира на полуфиналите в Шампионската лига след равенство 2:2 като гост на Бенфика и с общ резултат 3:2 от двата 1/4-финала продължава напред в турнира.

Началото на двубоя обаче бе леко скучно, но Бенфика удари първи и успя да събуди мача.

В 27-ата минута изключителна грешна преценка на Нойер при центриране на Елизеу остави мрежата му празна. Хименес изпревари стража на баварците и се разписа на оголената врата.

Малко по-късно нова грешка в защитата на Байерн позволи топката отново да стигне до Хименес, но голмайсторът този път не успя да стреля добре и прати топката право в Нойер.

Краят на полувремето обаче бе за гостите. При една ситуация Филип Лам бе изведен добре зад отбраната на Бенфика, но Мораеш бързо-бързо скъси дистанцията и стигна първи до топката.

В 38-ата все пак Байерн изравни. Отново Артуро Видал. Човекът, който донесе победата за баварците в първия мач. След центриране отдясно Мораеш изби топката, но право във Видал, който с мощен шут я прати в мрежата за 1:1.

Втората част започна с натиск на гостите и малко след почивката Байерн поведе. Хави Мартинес свали едно центриране от корнер, отбраната на Бенфика не се бе подредила добре, Мюлер изскочи от дълбочина и забоде кълбото.

Дъглас Коща можеше да направи резултата 3:1, но негов хубав удар по диагонала срещна страничната греда.

Гредата, като че ли, съживи Бенфика. „Орлите” започнаха да атакуват и в 75-ата минута скандално съдийско решение остави двата тима с по 11 човека на терена.

Голмайсторът Хименес се откъсваше сам срещу Нойер, Хави Мартинес го повали и като последен човек трябваше да бъде изгонен. Бьорн Киперс обаче вдигна само жълт.

За сметка на това, резервата Талиска застана зад топката и с прекрасно изпълнение от 24 метра вдигна топката над стената и я прати в горния ляв ъгъл на Нойер.

Само 10 минути по-късно. Нов фаул на Хави Мартинес. Отново съдията не го изгони. И отново зад топката застана Талиска. Този път обаче не успя.

Избра да стреля в противоположния ъгъл, но прати топката на сантиметри от гредата.

И това бе последната възможност за Бенфика. „Орлите” не успяха да сътворят чудото, но напускат турнира с високо вдигнати глави.

Байерн пък се присъедини към Реал, Барселона и Манчестър Сити към полуфиналите, а жребият е в петък, 15 април, от 12:30 часа българско време.