Меси и Агуеро не стигнаха за победа над Парагвай

Меси пак отбеляза, но Аржентина стигна само до 2:2 срещу Парагвай

Аржентина започна с равенство участието си на тазгодишната Копа Америка. „Гаучосите” завършиха 2:2 срещу Парагвай в мач от група „В” и взеха само точка.

С два бързи гола на Серхио Агуеро (29’) и на Лионел Меси от дузпа (36’) Аржентина взе комфортен аванс от два гола, но след почивката отборът на Тата Мартино изпусна преднината си.

15 минути след началото на втората част Нелсон Валдес намали резултата, а в 90-ата Лукас Бариос се възползва от неразбирателство в отбраната на аржентинците и донесе точката на Парагвай.

В другия мач от групата Уругвай започна защитата на титлата си с минимален успех над госта на турнира Ямайка.

Единственото попадение в срещата отбеляза Кристиан Родригес в 52-рата минута, възползвайки се от недобре построената защита на ямайците.

Така, след първите двубои в група „В” Уругвай е лидер с три точки, Аржентина и Парагвай имат по една, а Ямайка е с нула.

Тази вечер ни очакват първите мачове и в третата група – група „С” – в които Колумбия среща Венецуела, а Бразилия се изправя срещу Перу.