Шедьовър на Дембеле донесе рекордна Суперкупа на Барселона

Красивият гол на Дембеле се оказа и победен Снимка: getty
Красивият гол на Дембеле се оказа и победен

Барселона спечели Суперкупата на Испания с победа с 2:1 на финала срещу Севиля.

Този път трофеят беше решен само в един мач, изиграл се на стадион "Ибн Батута" в Мароко. Барса стигна трудно до победата и мачът щеше да влезе в продължения, ако съперникът беше вкарал дузпата си в края на мача.

Севиля откри още в началото с перфектна контраатака. В 10-ата минута Луис Муриел изведе Пабло Сарабия точно на ръба на засадата и с левия крак Сарабия даде преднина на Севиля.

Само след пет минути Барса можеше да изравни, но Томаш Вацлик парира удара на Меси отблизо. Последваха още няколко пропуска за Барселона преди каталунците да изравнят в 42-ата минута.

Тогава Меси стреля от фаул, топката се удари в гредата, във вратаря и после отново в гредата, за да стигне до Жерар Пике, който на празната врата направи добавка за 1:1.

През втората част Барселона продължи с натиска, докато Севиля отново дебнеше на контраатака. В 60-ата минута нов изстрел на Лео Меси от пряк свободен удар летеше опасно, но Вацлик този път боксира добре. Веднага след това стана интересно пред другата врата, където Васкес засече центриране от корнер и след удара му топката кацна върху горната греда на Тер Щеген.

Вацлик спаси и шут на Дембеле, а после пак Васкес имаше шанс за Севиля, но не уцели вратата. В 77-ата минута Вацлик трябваше да прави още две последователни спасявания, но минута по-късно вече беше безпомощен.

Меси изпълни бързо един фаул и подаде на Усман Дембеле, който беше оставен да стреля пред наказателното поле и със страхотен шут, отбил се и от горната греда, изведе Барса напред - 2:1.

В последната 90-а минута Севиля стигна до своя голям шанс да изравни. Вратарят Тер Щеген блъсна Алеиш Видал в наказателното поле и реферът отсъди дузпа. Зад топката застана резервата Уисам Бен Йедер, който стреля ужасно от бялата точка и Тер Щеген улови топката.

Така с последния съдийски сигнал радостта беше за каталунците, които спечелиха рекордна 13-а Суперкупа на страната в своята история.