Бербатов отметна първото "Л" с гол и асистенция

Димитър Бербатов показва, че привличането му със свободен трансфер през януари е добър ход от Монако.

Димитър Бербатов изигра голям мач за Монако и имаше основна заслуга за победата над Лион с 3:2 като гост.

Българският нападател започна като титуляр едва за втори път, откакто премина в тима от Княжеството, и бързо-бързо показа защо е избран в стартовия състав.

В 4-ата минута Бербатов подаде на Валер Жермен за първия гол в мача. В 27-ата минута пак българина бе във фокус, когато изпусна отблизо, но топката остана у Хамес Родригес, който реализира за 0:2.

Бербатов наниза ювелирно третия гол в началото на второто полувреме, когато небрежно реализира с външен фалц. При повторенията се видя, че българинът бе в засада...

Мачът бе трилър, защото два пъти домакините връщаха попадения при 0:2 е 1:3, и двата пъти чрез Джими Бриан. Мачът бе зрелище и Лион направи и невъзможното, за да не загуби.

Така българският нападател е с 2 гола в 2 мача като титуляр във френската лига, а Монако запазва надеждица да догони Пари Сен Жермен на върха в класирането.

Димитър отметна и първото "Л" в програмния си списък. Победата над Лион и силният мач са добро начало преди домакинството на Лил на 23-ти март.

"Песовете" са прекият, а и вероятно единствен сериозен конкурент на Монако за второто място, което дава директна виза за групите на Шампионската лига.

Три дни след това е четвъртфиналът с Ланс от турнира за Купата на Франция.

Успех в този мач праща тима на Бербатов в последната четворка, където имената на съперниците едва ли ще стреснат "монегаските".