Скандал в Рим: Дисквалифицириха Кирьос

При 1:1 в третата част съдията отсъди гейм в полза на Рууд заради неспортсменско поведение на Ник. Последва реакция от страна на австралиеца – той хвърли стол на корта, след което събра багажа си.

Ник Кирьос се замеси в поредни скандал на корта и беше дисквалифициран от съдията на стол в своя мач от втори кръг на Мастърса в Рим срещу Каспър Рууд. При резултат 3:6, 7:6(5), 1:2 австралиецът получи наказание за нарушаване на правилата, след което се стигна и до дисквалификация.

По този начин той предостави победата на 20-годишния норвежец, който ще срещне Хуан Мартин дел Потро в следващата фаза.

След като бе дисквалифициран, световният №36 стисна ръката на опонента си, както и на съдията на стола, след което се насочи към тунела под освиркванията на публиката.