Нови грешки и нови проблеми за Кариус: Вече и в Бешикташ не го искат | sportcafe.bg

Нови грешки и нови проблеми за Кариус: Вече и в Бешикташ не го искат

12.03.2019, 10:47 (обновена 15.03.2019, 09:48)

Кошмарите за Лорис Кариус нямат край. 25-годишният германски страж играе като отдаден под наем в Бешикташ от началото на сезона, но е на път да загуби титулярното си място и в турския гранд.

Кариус, който е отдаден за двугодишен наем от Ливърпул след фаталните си грешки във финала на Шампионската лига, загубен от Реал Мадрид с 1:3 миналия сезон, продължава да греши.

В последния кръг в турската Суперлига, Бешикташ за малко да изпусне трите точки у дома срещу Коняспор. Столичани стигнаха до победата с 3:2, благодарение на късен гол на Шинджи Кагава в добавеното време, а Кариус бе обвинен и за двете попадения, които допусна.

Стражът бе освикрван и от собствените си фенове, а старши-треньорът Шенол Гюнеш каза, че „има нещо сбъркано с него“.

„Той бе виновен и за двата гола. Кариус стана бавен, има нещо сбъркано с мотивацията и ентусиазма му в мачовете.

Така е още от началото. Не успя да се адаптира и не се чувства част от отбора. Не успяхме да се сработим и, разбира се, аз нося част от вината за това“, обясни Гюнеш.

Няма да е изненадващо, ако Кариус седне на резервната скамейка за следващите няколко мача и загуби титулярното си място, въпреки че конкуренцията му под рамката на вратата не е особено бляскава.

Първа резерва на Кариус е 35-годишният Толга Зенгин, а третият и четвъртият вратар на Бешикташ са турски младоци без особен опит в мъжкия футбол.

Oще: 2018/19  бешикташ  видео  грешки  коняспор  ливърпул  лорис кариус  под наем  турция  шенол гюнеш