Кой е човекът от съдийския щаб, който празнуваше победния гол на Ливърпул?

Радостта на този мъж, седнал на седалките, отредени за съдии, възмути доста потребители в Twitter. Но каква е истината?
Салах предизвика победния гол, който накара и мъжа от съдийския щаб да загуби контрол над емоциите си и да се израдва Снимка: Getty Images

Ливърпул е обратно на върха във Висшата лига благодарение на инфарктна победа срещу Тотнъм с 2:1 на "Анфийлд".

Играчите на Юрген Клоп далеч не изиграха най-добрия си мач и определено отстъпваха игрово през второто полувреме, но в 89-ата минута при резултат 1:1 дойде техният победен гол.

Попадението се случи по куриозен начин - при удар с глава на Мохамед Салах, Уго Лорис изби топката в краката на Тоби Алдервейрелд, който си я добута в собствената врата, за да си отбележи фатален за отбора си автогол.

Целият стадион изригна, веднага усетил, че това е решителният момент в мача, който ще осигури на Ливърпул трите точки и първото място в класирането след този уикенд.

Но камерите на Sky Sports уловиха, че не само червената част от присъстващите се радваше на попадението.

На скамейката, където седят реферите на двубоя, се беше изтегнал гордо нахилен човек и носеше яке, каквото обличат именно реферите от Висшата лига.

Мъжът празнуваше автогола на Алдервейрелд, беше видимо доволен и даже се обърна настрани, за да покаже реакцията си на тези наоколо. Естествено, привържениците на Манчестър Сити не бяха очаровани да видят такова поведение.

Мъжът обаче не беше нито главният рефер на Ливърпул - Тотнъм, нито някой от страничните съдии, нито четвъртият съдия. Daily Mirror пише, че от свои източници е разбрал кой е човекът - той не е футболен съдия, а масажист, осигурен за реферите за деня на двубоя.

Затова неговото присъствие там е обяснимо и не свидетелства за пристрастия от страна на ръководещите срещата.

За този явен фен на Ливърпул може и да се появи още информация, а през това време битката за върха между "мърсисайдци" и Манчестър Сити ще продължи.

Още в сряда е следващият мач на Сити - домакинство на Кардиф, което е задължително за взимане. Ливърпул играе в петък, когато програмата предвижда футболистите на Клоп да гостуват на Саутхемптън.