Модрич попари английските анализатори: Нямат никакво уважение!

"Днес ще им покажем кой е уморен", канели се хърватите Снимка: Getty Images
"Днес ще им покажем кой е уморен", канели се хърватите

Хърватия е била „подценена“ от английските коментатори и анализатори и не е получила заслуженото уважение, според капитана на „карираните“ Лука Модрич.

Тимът на Златко Далич победи „трите лъва“ с 2:1 след продължения, благодарение на гол на Марио Манджукич в 109-ата минута.

Модрич се е обидил на коментарите, че Англия ще бъде в по-добро физическо състояние, а хърватите ще бъдат изморени, тъй като стигнаха до полуфинала след две поредни победи с дузпи и бяха играли по 120 минути в тези мачове.

„Отново показахме, че не сме уморени. Доминирахме в целия двубой, както физически, така и психически.

Английските журналисти и коментатори по телевизиите подцениха Хърватия и това беше огромна грешка. Би трябвало да са малко по-скромни в изказванията си за противниците.

ОщеЗащо Хърватия мрази своя голям герой Лука Модрич?

Когато четяхме тези думи, си казахме: „Добре, днес ще им покажем кой е уморен.“

Това беше най-големият мач в историята на Хърватия и трябва да сме горди от постигнатото“, каза след двубоя Модрич пред iTV.

Най-доброто представяне на Хърватия досега бе третото място на Мондиал 98. Но в неделя ще спорят с Франция за най-важната купа във футбола.