Някой иска ли тази титла?

Някой иска ли да стане шампион? Снимка: Sportni.bg
Някой иска ли да стане шампион?

ЦСКА и Лудогорец не се победиха - 0:0. Резултатът не върши работа на нито един от двата тима, а най-доволни са съперниците им на върха. Лудогорец остава на 2 точки пред Левски, на  5 т. пред Литекс, на 6 пред ЦСКА и на 7 пред Ботев.

Армейците изпуснаха златен шанс, вместо да атакуват яростно трите точки и да скъсят разликата с лидера, те изчакваха и играха на сигурно. На моменти в еуфорията, подкладена и от домакинската публика, "червените" създаваха напрежение пред вратата на шампиона, но без чисто положение.

Лудогорец изпусна два пъти в последните 10 минути да вкара гол, който правеше битката за титлата много по-лесна за тима от Разград. Първо Иван Стоянов мощно стреля в гредата отдалеч, а в последните секунди Димо Бакалов изпусна, но и Томаш Черни спаси ЦСКА по страхотен начин с една ръка.

"Вярвам, че ще станем шампиони", уверен бе Милен Радуканов след двубоя. Нищо, че разликата с лидера остава 6 точки. До края има 9 кръга, а и в преките двубои предимството е на Лудогорец, така че реално армейците трябва да стопят 7 точки пасив.

"Не знам на какво се дължи този страх, треньорът трябва да каже - изплю камъчето Мартин Камбуров, който отново странно бе резерва в ЦСКА. - Доста ги чакахме, чак в последните минути опитахме на ентусиазъм да натиснем. Според мен играхме страхливо, с тая публика на "Армията" трябваше по друг начин да подходим... Подарихме им точка. Ние загубихме две."

"Ще направим така, че в края пак да вдигнем титлата", спокоен бе Ивайло Петев, треньорът на Лудогорец.

Следващият кръг е през уикенда, като най-интересни се очертават мачовете Славия - Литекс и Левски - Локомотив (Сф). Столичното дерби се повтаря и в сряда, когато между тези два отбора е първият полуфинал за Купата на България.