Леден душ за Барса без Меси на старта на Ла Лига

Звездното попълнение на Барселона Антоан Гризман не успя да помогне в откриващия мач за сезона Снимка: Getty Images

Шампионът на Испания Барселона започна с поражение новия сезон на испанското първенство.

Атлетик Билбао победи каталунците с 1:0 на свой терен в първи двубой от първия кръг, а победата дойде след незабравим гол със странична ножица на ветерана Ариц Адуриц в края.

Преди това Атлетик също игра смело и застрашаваше вратата на Барса, макар че каталунците създадоха повечето опасности.

Без контузения Лионел Меси, "блаугранас" започнаха с Антоан Гризман, Луис Суарес и Усман Дембеле в атака.

Още през първата част на два пъти гредите попречиха на Барселона да открие. Първо на Луис Суарес не му достигна шанс при завършващия удар след груба грешка в отбраната на Атлетик. Малко по-късно уругвайският нападател се контузи и беше заменен от Рафиня, който на свой ред уцели гредата точно преди почивката.

През второто полувреме многото атаки на Барса отново не доведоха до успешен завършек.

Големият момент на домакините дойде в 89-ата минута след едно центриране отдясно, при което Ариц Адуриц с фамозна странична ножица порази далечния ъгъл на Тер Щеген за победното 1:0.

Адуриц се беше появил в игра само минута по-рано.