Яблонски и Обертан посякоха Септември

Левски се доближи на две точки от лидера ЦСКА-София Снимка: levski.bg
Левски се доближи на две точки от лидера ЦСКА-София

Давид Яблонски и Габриел Обертан донесоха победата на Левски с 2:0 над Септември. Попаденията паднаха в края на двете полувремена.

Това беше първа победа за „сините” от края на август, която изкачи временно тима на Дели Росина третата позиция в класирането на Първа професионална лига.

Левски записа и общо седма суха мрежа от началото на новия сезон.

Иначе, двубоят не предложи кой знае какво зрелище за зрителите на „Герена”. Пет минути преди края на първата част гостите имаха претенции за дузпа, след като топката срещна ръката на Давид Яблонски, но Ангел Ангелов реши да не показва бялата точка.

Секунди по-късно падна и първият гол за Левски. Именно Яблонски засече с глава центриране от корнер на Жорди Гомес и отблизо откри резултата.

През втората част силите на Септември намаляха, Левски натисна, но така и не стигаше до успокоителен втори гол. Едва в последните секунди на редовното време Габриел Обертан оформи крайното 2:0 след страхотен самостоятелен пробив и подпечата „синия” успех.

Победата върна Левски на третата позиция, с точка пред Берое, на една зад Лудогорец и на две зад лидера ЦСКА-София.