Хърватите удариха Турция само с 1:0 с воле на Модрич

Лука Модрич отбеляза страхотен гол от 25 метра.

Хърватия изпусна да разгроми Турция в първия мач от група D на Евро 2016. Страхотен удар от въздуха на Лука Модрич донесе успеха с 1:0 на "Парк се Пренс".

Халфът на Реал Мадрид напипа топката след балонно изчистване на Селчук Инан и откри резултата с воле от 25 метра малко преди почивката. През второто полувреме турците опитаха щурм, но положенията се редяха пред собствената им врата.

Най-напред капитанът Дарио Сърна уцели напречната греда от пряк свободен удар, а след това стреля встрани от идеална позиция. В 72-ата минута Иван Перишич също стреля в гредата, а с няколко пропуска се отличи и Марчело Брозович.

В добавеното време футболистите на Турция можеха да накажат "благородството" на съперника, но Ведран Чорлука, чиято глава бе разбита още в първите минути, се намеси решаващо.

Така хърватите си върнаха за Евро 2008, когато отстъпиха след дузпи в битка от четвъртфиналите.