Голямото дерби се оказа нулево

Германия и Полша изиграха интересен мач, но без голове - първо 0:0 от началото на Евро 2016
По трибуните отново имаше много настроение
Феновете обаче така и не видяха гол
Но подкрепата бе налице
И за двата отбора
Лукаш Подолски отново не влезе в игра, но бе в страхотно настроение преди мача

Германия и Полша направиха първото 0:0 на Евро 2016, след като не успяха да си отбележат гол в голямото дерби на група C.

Първото полувреме бе силно за немците, но възпитаниците на Йоги Льов така и не създадоха истински чисто голово положение.

Поляците започнаха по-силно втората част и застрашиха на няколко пъти вратата на Нойер, като най-големият пропуск направи Милик, след като от три метра с глава не успя да засече добре топката и стреля в аут.

След точно час игра отново Милик, след заучено изпълнение на пряк свободен удар, стреля, но и този път ударът му мина на сантиметри покрай вратата.

В края и двата отбора потърсиха победата, като по-настоятелни бяха германците, но отново на гол не станахме свидетели.

След нулевото равенство Германия и Полша остават лидери в групата с по четири точки. Трети е Северна Ирландия с три, а Украйна е на дъното без спечелена точка.

Резултатът автоматично изхвърля Украйна от Евро 2016. Украинците са на дъното с нула точки и дори да победят Полша в последния си мач ще имат три – колкото има и Северна Ирландия, но ирландците спечелиха директния сблъсък и Дружина Полская няма да има дори шансове да се бори за едно от четирите най-добри трети места.