Лион се доближи на 4 точки от ПСЖ

Бербатов и Монако са доста зад челниците Марсилия, ПСЖ и Лион.

Отборът на Олимпик Лион се наложи драматично над гостуващия Реймс с 2:1 в последна среща от 16-ия кръг на френското футболно първенство.

С успеха възпитаниците на Юбер Фурние събраха 30 точки и се върнаха на третото място в класирането. Лидер е Олимпик Марсилия с 35 точки, а втори е шампионът Пари Сен Жермен с 34 точки.

Александър Лаказет донесе победата на Лион с попадение в добавеното време на мача. Той реализира 12-ия си гол за сезона с удар от малък ъгъл след подаване в пеналта на Кристоф Жайе от дясно.

Домакините откриха резултата още в шестата минута, когато Корентен Толисо засече с глава центриране от фаул на Набил Фекир. Половин час по-късно Бенжамен Мужанджо изравни с добавка отблизо, след като вратарят Антони Лопеш успя само да избие шут от дистанция на Принс Онянг.

Олимпик Лион натисна след почивката, но трябваше да чака до самия край, за да стигне до успеха, след като пропуски направиха Фекир, Мохамед Ятара и Жордан Фери.

Така Реймс, който е девети с 22 точки, допусна първа загуба в Лига 1 от края на септември насам, като прекъсна серия от седем поредни срещи без поражение в шампионата.