Манчестър Сити изравни Шалке със земята

Сити си правеше каквото си иска с рухналия съперник и не прояви милост през втората част, когато сблъсъкът беше решен Снимка: Getty Images

Манчестър Сити преби Шалке със 7:0 на "Етихад" в осминафинал реванш в Шампионската лига.

След победата с 3:2 в първия мач, тази вечер "гражданите" отказаха съперника още с трите гола до почивката, но и след нея не показаха милост и убедително се класират на четвъртфинал.

Серхио Агуеро откри от дузпа в 35-ата минута с изпълнение а ла Паненка, а само три минути по-късно отново той удвои.

В 42-ата минута Лерой Сане направи 3:0 с удар по диагонала, след което през втората част гостите напълно се предадоха.

Рахийм Стърлинг покачи на 4:0 след преразглеждане от ВАР, не след дълго Бернардо Силва вкара за пети път във вратата на Феерман.

До края се разписаха две от резервите на Пеп Гуардиола - Фил Фодън и Габриел Жезус.