Лудогорец помечта пет минути, но Интер отново надделя

Настроението в мача липсваше заради празните трибуни, но Лудогорец остави добри впечатления Снимка: Getty Images

Лудогорец отпадна от Лига Европа на 1/16-финалите след загуба с 1:2 от Интер пред празните трибуни на "Джузепе Меаца".

"Орлите" приключват сблъсъка с италианския гранд с две поражения и общ резултат 1:4, но в реванша оставиха по-положителни впечатления, отколкото в първия мач.

Двубоят се изигра без публика заради заразата от коронавирус в Италия. Българският тим даже успя да поведе, но преднината му издържа само пет минути.

Иначе Лудогорец започна позитивно мача и направи няколко атаки, но допускаше леки грешки в защита. Още в 5-ата минута Ромелу Лукаку остана напълно сам срещу Пламен Илиев, но стреля лошо и вратарят спаси. После стражът отрази и удар на Алексис Санчес.

В 26-ата минута Лудогорец успя да открие с гол на Каули Оливейра. Сисиньо му пусна топката отдясно, а той се пребори с Диего Годин и с чудесен удар, при който му помогна горната греда, Каули вкара за 1:0.

Лудогорец обаче заигра нервно и Интер успя да обърне резултата още до почивката, макар и с доза шанс.

В 31-ата минута Кристиано Бираги получи отляво и директно стреля, лек рикошет подведе Пламен Илиев и вратарят пусна топката в близкия си ъгъл за 1:1.

Последваха няколко спасявания на Илиев, но Лудогорец не успя да удържи. След грешка на Сисиньо в третата минута на добавеното време Лукаку получи от Алексис и стреля с глава.

Илиев и този път отрази, но топката се върна в падналия Лукаку, удари се в главата му и влезе във вратата за 2:1.

С подновяването на играта проблемите на българския тим продължиха и последователно Санчес и Лукаку удариха гредите зад Илиев.

Последва добър период за Лудогорец. В 67-ата минута появилият се от скамейката Якуб Шверчок стреля опасно, но Падели спаси. Друга от резервите, Мавис Чибота, също отправи опасен удар, но малко над гредата.

До края "орлите" опитваха да упражнят натиск, но опитът на Интер си каза думата и без големи трудности домакините завършиха срещата победно.