Арсенал отново навакса при домакинството, Обамеянг стана Черната пантера

14.03.2019, 22:55 (обновена 14.03.2019, 23:59)
Арсенал - Рен 3:0

Обамеянг празнува втория си гол в срещата с маската на Черната пантера

Арсенал се класира на 1/4-финал в Лига Европа с убедителна победа с 3:0 над Рен на "Емирейтс".

"Топчиите" се нуждаеха от обрат в общия резултат, тъй като бяха загубили първата среща с 1:3, и успяха да наваксат в домакинския реванш, както се случи и в миналия кръг срещу БАТЕ Борисов.

Подчертано офанзивният титулярен състав на Унай Емери направи изключително силно начало и вкара два бързи гола.

Още в 5-ата минута добра многоходова акция завърши с подаване на Рамзи отдясно и Пиер-Емерик Обамеянг отблизо засече във вратата за 1:0.

В 15-ата минута Ейнсли Мейтланд-Найлс покачи на 2:0, възползвайки се от центриране на Обамеянг, който достигна една топка на аутлинията. В ситуацията обаче имаше неотсъдена засада на габонеца.

В следващите минути "артилеристите" свалиха темпото, но не допуснаха нито една опасност пред Чех до почивката.

Второто полувреме започна с греда за гостите след изстрел на Нианг, с която Рен показа, че няма да се предаде лесно.

В 72-ата Пиер-Емерик Обамеянг вкара втория си гол, като отново засече центриране и от близка дистанция на празна врата направи 3:0.

Нападателят отпразнува гола като си сложи маска на Черната пантера. Така той се върна в годините си в Борусия Дортмунд, където също обичаше да се маскира като различни супергерои след попаденията си.

И при това попадение обаче имаше тънка засада на Обамеянг.

До края Рен не успя да върне поне един гол и да вкара мача в продължения и отпада от Лига Европа.

Oще: арсенал  артилеристите  домакинство  ейнсли мейтланд.найлс  емирейтс  засада  лига европа  макса  навакса  обрат  общ резултат  пиер-емерик обамеянг  реванш  рен  топчииет  унай емери  черната пантера