Забравете за Де Хеа! Ето го спасяването на сезона

Само си спомнете великолепното спасяване на Давид де Хеа в понеделник вечер след удара на Кристиан Бентеке при победата на Манчестър Юнайтед с 3:2 над Кристъл Палас след обрат с 0:2.

Е, има и по-добри спасявания.

Именно такова произведе стражът на Клуб Америка малко повече от 24 часа след това на Де Хеа.

По време на мач от северноамериканската Шампионска лига Агистин Маркезин бе излязъл далеч не само от гол линията си, но и пред наказателното поле.

Въпреки това, вратарят на Америка успя да се върне на време и да избие от линията прехвърлящ удар, който влизаше в опразнената му мрежа.

Ситуацията се случи при резултат 1:0 за Америка в края на първото полувреме и ако гостите от Тауро бяха отбелязали точно в този момент, мексиканският тим трябваше да започва всичко от начало след почивката. Все пак, Маркезин не допусна гол, а Америка победи с 4:0.