Милан взе измъчена точка от опашкар

Сасуоло се защитаваше храбро и откри резултата 15 минути преди края. Милан стигна до изравняване, но не и до победен гол Снимка: Getty Images

Борещият се да не изпадне Сасуоло отмъкна точка от Милан на "Сан Сиро" и направи 1:1 в късния мач от кръга в Серия "А".

"Росонерите" разочароваха с многото си пропуски и можеха да загубят мача, но бяха спасени от изравнителен гол на резервата Никола Калинич 4 минути преди края. След това Бонавентура за малко да донесе победата с опасен изстрел, но Консили направи последното от многото си важни спасявания в мача.

Преди това Матео Политано беше открил за Сасуоло с много добър завършващ удар в 75-ата минута, а домакините бяха започнали с пропуските пред вратата на съперника от първите минути.

"Росонерите" остават шести в класирането с 52 т., но пропуснаха да съкратят още дистанцията до Интер (59 т.) и до Рома и Лацио (по 60).