ЦСКА вече е трети след драма в Бургас

Валентин Илиев донесе победата на "червените" в 90-та минута

ЦСКА излезе на трето място във временното класиране на "А" футболна група след измъчена победа с 2:1 като гост на Черноморец.

Преминалият през Ливърпул португалец Тони Силва отбеляза първия си гол с фланелката на "армейците", а трите точки донесе Валентин Илиев в последната минута на редовното време.

Силва се възползва от центриране на Емил Гъргоров и с глава прати топката в мрежата на бургазлии в 72-та минута.

Само 7 по-късно обаче "акулите" изравниха. Фо-Поре и Илиев оставиха непокрит Карлос Фонсека и нападателят вкара след шут от 13-14 метра.

Стойчо Младенов се опита да спечели мача в последните минути, когато пусна Иван Стоянов на мястото на Неманя Милисавлевич и в крайна сметка късметът покри столичани.

Именно Стоянов центрира от корнер, а Валентин Илиев засече победно с глава.

Така ЦСКА събра 45 точки - с една повече от Левски и Локомотив Пд, които деляха третата позиция преди мача в Бургас.

Лидер след 24-ия кръг е Лудогорец с 54, а Литекс е втори с 53.

Две столични дербита предстоят в края на седмицата. ЦСКА приема Славия, докато Левски гостува на Локомотив Сф.