Отписахте ли Сити? Недейте! 5 причини "гражданите" да отстранят Ливърпул

Ако вече сте отписали Сити, недейте да бързате. Армията на Пеп няма да развее бялото знаме без битка и е способна да се пребори за място сред полуфиналното каре. Вижте в галерията. Снимка: Getty
5:0 от есента на "Етихад"

На 9 септември 2017-а, само преди половин година, Манчестър Сити разгроми Ливърпул с 5:0 в мач от първенството. Със сигурност Пеп Гуардиола е припомнил на футболистите си този двубой при надъхването за реванша с Ливърпул. Тази вечер Сити ще се нуждае от подобен резултат и фактът, че вече го е постигал срещу "червените" през настоящата кампания ще дава самочувствие на домакините. Снимка: Getty

Кадровите проблеми на Ливърпул

Емре Джан и Джордан Хендерсън пропускат срещата, което отваря дупка в полузащитата на "червените". Първият е контузен, а вторият - наказан. В лазарета на Ливърпул са още Джо Гомес, Адам Лалана и Жоел Матип. Мохамед Салах също е с лека травма от първия мач със Сити, но се очаква да е напълно възстановен за срещата. При всички положения Юрген Клоп има достатъчно проблеми в състава си, което ще е от полза на "гражданите" в търсенето на големия обрат. А и за Салах заяви, че ще изчака до "последната минута", преди да вземе окончателно решение дали да го хвърли срещу Сити.
Амбицията на Гуардиола

Пеп Гуардиола бе достатъчно убедителен в дните преди реванша, че вярва в крайния успех. Нарече "перфектен сценарий" отборът му да продължи към полуфиналите. Мениджърът заяви, че битката в Шампионската лига е по-важна за него от градското дерби с Юнайтед, което можеше да гарантира титлата, и в събота остави на пейката основни асове като Габриел Жезус, Кевин де Бройне и Серхио Агуеро. Амбициран е до краен предел, а именно амбицията многократно му е помагала в кариерата до момента. Вътрешно е убеден, че нищо не е загубено и остава да предаде вярата и на отбора си.
Манчестър Сити е разярен звяр след два тежки удара и ще има своите фенове зад гърба си

В моменти като този големите отбори доказват, че са наистина такива. Сити получи два тежки удара за по-малко от седмица и е ранен звяр, който е готов да разкъса съперника. "Гражданите" ще налитат от първата минута и ще търсят ранния гол, а този път ще имат и публиката зад гърба си. Тътенът и песните на "Анфийлд" помогнаха много за успеха на Ливърпул в първата среща, а сега е ред на Сити да се възползва от домакинския фактор. Снимка: Getty Images

"Гражданите" няма какво да губят
Манчестър Сити ще влезе в мача по-освободено и без етикета "фаворит" да продължи напред, какъвто беше преди първия двубой. Ливърпул от своя страна ще стъпи на "Етихад" с мисълта да се брани, както беше през второто полувреме преди седмица, но сега ще му е много по-трудно. Когато отбор с качеството на Сити няма какво да губи, съперникът му може да се окаже в доста неприятна ситуация. Дали ще е такъв случаят довечера? Снимка: Getty Images

В европейските вечери "Анфийлд роуд" не се слави с гостоприемството си. Само преди седмица Манчестър Сити го изпита на гърба си.

От враждебното посрещане на автобуса до подигравателното му изпращане с вдигнати от "червените" фенове по три пръста на ръката - по един за всеки гол във вратата на Едерсон.

3:0 за Ливърпул се прие като истинска сензация. И най-смелите привърженици на мърсисайдци не вярваха, че любимците им ще имат подобна преднина след първия двубой.

Това обаче е факт и петкратният шампион на Европа докосва полуфиналите. Но срещу протегнатата ръка на мърсисайдци ще има разярен звяр, който ще се хвърли в атака от първата минута.

Обикновено при поражение с 0:3 в първия мач в турнирна битка загубилият се отписва. Но не и Манчестър Сити. Не и отборът, воден от амбицирания до краен предел Пеп Гуардиола.

"Само това беше, имаха 3 атаки за 18 минути, през останалото време бяхме страхотни", каза каталунецът след краха на "Анфийлд". В думите му се усещаше гняв и разочарование, но през изминалите дни мениджърът на "гражданите" не пропусна удобна възможност да припомни, че е загубена битка, но не и войната.

На пресконференцията преди реванша Пеп отново демонстрира оптимизъм и вяра в обрата. "Имаме изключителни играчи и създаваме безброй положения" - горе-долу това бе есенцията от брифинга на Гуардиола.

Личи си, че наистина вижда надежда и иска да я предаде и на звездите си.

Затова, ако вече сте отписали Сити, недейте да бързате. Армията на Пеп няма да развее бялото знаме без битка и е способна да се пребори за място сред полуфиналното каре.

Вижте в галерията пет причини това да е така.