Шарапова разгроми Плишкова. Задава се класика със Серина

Противник на Шарапова в следващия кръг ще е  носителката на 23 титли от Големия шлем Серина Уилямс.
Противник на Шарапова в следващия кръг ще е носителката на 23 титли от Големия шлем Серина Уилямс.

Двукратната шампионка Мария Шарапова се класира за осминафиналите на Ролан Гарос след експресна  победа с 6:2, 6:1 над поставената под номер 6 Каролина Плишкова.

Двубоят продължи едва 59 минути, като рускинята на пет пъти проби подаването на съперничката си, а само веднъж загуби свой сервис гейм - в самото начало на мача.

Противник на Шарапова в следващия кръг ще е носителката на 23 титли от Големия шлем Серина Уилямс, която елиминира поставената под номер 11 Юлия Гьоргес.

Това ще е първи от почти две години и половина между двете - от януари 2016-а на Откритото първенство на Австралия.