Литекс се доближи на точка от Левски

Данило Асприля отбеляза единия от головете за Литекс. Снимка: Sportal.bg
Данило Асприля отбеляза единия от головете за Литекс.

Литекс победи Славия с 4:0 в първия мач от 15-ия кръг на "А" футболна група. Така ловчанлии се доближиха само на една точка зад лидера Левски, който обаче в неделя е домакин на Локомотив Пд.

Домакините започнаха силно и още в петата минута поведоха в резултата. Кристиян Малинов подаде на Бьорн Марс Йонсен пред наказателното поле, норвежецът с американски паспорт Йонсен овладя високата топка на гърди и с техничен пас по тревата подаде на португалеца Диого Виана, който от шест-седем метра изпрати топката в мрежата на Марио Кирев - 1:0 за Литекс.

В 39-та минута Стефан Велков загуби единоборството с Бьорн Йонсен, норвежецът овладя топката и центрира от десния фланг. Арсенио Нунеш се размина с топката, но тя попадна в Кристиян Малинов и той на празна врата от няколко метра направи резултата 2:0 за Литекс.

В 51-та минута резултатът вече бе 3:0 за Литекс. Диого Виана получи топката на десния фланг и центрира остро пред вратата, Мартин Дечев опита да изчисти, но изчисти в гърдите на Бьорн Йонсен и топката спря в мрежата. Голът е на сметката на норвежеца Бьорн Йонсен.

В 90-та минута колумбийският нападател и голмайстор на Литекс Данило Асприля се измъкна от защитата на "белите", преодоля и вратаря Марио Кирев и изпрати топката в мрежата - 4:0 за Литекс, при който резултат завърши и мачът.