Пирин ГД развълнува Морето на пролетния старт

Гонзо и Черно море стартираха със загуба

Пирин Гоце Делчев победи Черно море с 1:0 в първия мач от 24-ия кръг на "А" група, с който се подновява първенството.

След нулево първо полувреме, Сашо Александров си отбеляза автогол в 69-та минута.

Любомир Витанов напредна от дясно по атаката на домакините към намиращия се в наказателното поле Васил Панайотов, който се хвърли самоотвержено, но не можа да играе с топката.

Вместо него в опита си да изчисти Александров вкара топката в собствената си врата.

С успеха Пирин вече има 12 точки, но е на дъното на класирането. Черно море е 6-и с 40 пункта.

В следващия кръг "моряците" посрещат Литекс, а неврокопчани гостуват на шампиона Лудогорец.