Лудогорец дръпна с 15 точки пред Левски на върха

Георги Деремнджиев уверено води Лудогорец към поредна титла.

Лудогерец поведе с 15 точки пред Левски на върха в "А" група - 3:1 над Славия в Разград. Това бе пета поредна победа през пролетния дял на първенството.

"Белите" започнаха шеметно,но пропуснаха няколко чудесни възможности при 0:0. Борислав Балджийски дори удари гредата. Шампионите поведоха с попадения на Джонатан Кафу и Вандерсон преди почивката.

През второто полувреме Комзин Моци направи резултата класически след точно отсъдена дузпа, а четвърт част преди края Донел Муканза се разписа за Славия.

Гостите недоволстваха от рефера Драгомир Драганов в две ситуации. Най-напред столичани претендираха, че Витиня е извършил нарушение срещу Георги Йомов преди гола на Вандерсон. А след това твърдяха, че Стефан Велков не е извършил нарушение при отсъдената дузпа.

В неделя Левски приема Пирин и ще преследва задължителна победа, за да запази теоретични шансове за титлата. Те до голяма степен минават през евентуално връщане на точките, спечелени срещу изхвърления от елита Литекс.