Лудогорец помете ЦСКА - 3:0

ЦСКА има победа в Разград, но за Купата.

Лудогорец разгроми с 3:0 ЦСКА в дербито от 4-ия кръг на "А" група. Това бе първа загуба за "армейците" през новия сезон. Те обаче все още не са записали успех и с 3 точки са на 11-о място. Лудогорец пък е втори с 9 точки. Стойчо Младенов направи промени в състава, но това не му донесе успех.

Апостол Попов зае мястото на Ангел Грънчов. Антон Карачанаков и Бруно Морейра бяха резерви, а шанс за изява от първата минута получиха Николай Дюлгеров и Рангел Абушев. Най-чистото положение за гостите през първото полувреме се откри пред Валентин Илиев в 39-ата минута.

След разбъркване в наказателното поле на Лудогорец Джаксън Менди върна към своя капитан, чийто удар с глава обаче не бе точен. Шампионите реагираха мигновено и в следващата си атака стигнаха до гол. Това се случи в 41-ата минута, когато Стоянов центрира към Моци, който бе оставен непокрит и от вратарското поле с глава разстреля Черни за 1:0.

Две минути по-късно разградчани можеха да увеличат преднината си, но първо удар на Безяк бе спасен, а при добавката Даниел Абало стреля високо над вратата. Футболистите на Лудогорец заложиха на продължителното владеене на топката след почивката и почти не позволиха на "армейците" да играят с нея.

При едно такова разиграване в 62-ата минута Светослав Дяков пусна брилянтен пас към Безяк, който преодоля с лекота Черни за 2:0. Последваха добри минути за ЦСКА, в които "червените" бяха много близо до попадение. В 64-ата минута чудесен удар на Чочев намери сглобката на вратата, топката се върна при халфа, но той я прати в аут.

Пет минути след това Стоянов показа страхотен рефлекс при изстрел на Марсиньо и запази вратата си суха. В 73-ата минута Дяков даде ново фантастично подаване към набралия скорост отляво Кайсара. Левият защитник нахлу мощно по крилото и подаде в наказателното поле на Марселиньо, за когото остана лесната задача да насочи кълбото във вратата за 3:0.

До края на двубоя шампионите се забавляваха на терена, а "армейците" останаха с човек по-малко, тъй като Гъргоров получи контузия в 78-ата минута, а Стойчо Младенов бе извършил всичките си смени.