Шахтьор удари Сити и се класира за сметка на Наполи

Шахтьор се възползва от това, че Сити не излезе в оптимален състав и взе своето Снимка: Getty Images
Шахтьор се възползва от това, че Сити не излезе в оптимален състав и взе своето

Шахтьор нанесе първа загуба на Манчестър Сити от началото на сезона и спечели с 2:1 като домакин във финалния кръг от група "F" на Шампионската лига.

Мачът беше без значение за "гражданите", докато успехът гарантираше класирането на Шахтьор на 1/8-финалите за сметка на Наполи.

Манчестър Сити логично излезе на терена с някои резерви и получи два бързи гола към средата на полувремето. В 26-ата минута Бернард вкара красив гол с парабола в далечния ъгъл на Едерсон за 1:0. В 32-ата минута Едерсон увисна тотално при излизането си и позволи на Исмаили да вкара на празна врата за 2:0.

В края влезлият като резерва Серхио Агуеро върна един гол за гостите от дузпа, но резултатът вече нямаше никакво значение заради случилото се в другия мач от групата.

Там Наполи загуби с 1:2 от Фейенорд и се прости с Шампионската лига. Напролет неаполитанците ще играят в Лига Европа, докато холандският тим завърши достойно, записвайки първи точки в групата.

В група "G" Порто разби Монако с 5:2 и зае второто място, което ги класира в следващата фаза.

Монако продължи слабото си представяне в Лигата този сезон и завърши само с 2 т. в групата. Първото място вече си беше осигурил Бешикташ, който победи с 2:1 РБ Лайпциг като гост.