Малките "лъвчета" потеглиха с победа за Евро 2018

Тимът на Ангел Стойков надделя над Исландия с 2:1 в Сливен

Националният отбор на България до 19 г. потегли с победа в квалификациите за Европейското първенство през 2018 година. Малките „лъвчета“ победиха с 2:1 Исландия на стадион „Хаджи Димитър“ в Сливен.

Тони Иванов в 77-ата минута и Станислав Иванов в 83-тата се разписаха за националите, а Колбайн Финсон оформи крайното 2:1 три минути преди края я на редовното време след точно изпълнена дузпа.

Така България тръгна с победа и оглави група 8, в която е още с отборите на Англия и Фарьорските острови.

България е домакин на всички мачове от нашата група 8, като двубоите ще се изиграят между 8 и 14 ноември. В следващия си мач тимът на Ангел Стойков играе с Фарьорите, а в последния – с Англия.

Регламентът повелява, че първите два отбора от 13-те групи ще се класират за втория етап от квафликациите. Към тези 26 тима ще се присъединят Испания и Португалия и 28-те отбора ще бъдат разделени отново в седем групи по четири.

Жребият за втората част от квалификациите ще се тегли на 6 декември.

Победителите от всяка група ще се класират за финалите през юли 2018-а, където вече ще ги чака домакинът Финландия.