Измислена дузпа спря ЦСКА срещу Ботев

Положението при дузпата, която бе отсъдена за Ботев.

След подвига в Разград, ЦСКА стигна само до равенство 1:1 с Ботев на "Българска армия" в двубой от 16-ия кръг. "Червените" обаче бяха сериозно ощетени, след като получиха гол от спорна дузпа.

В 23-та минута Виана нахлу в наказателното поле и чукна топката покрай Бодуров, който не извърши нарушение, но Волен Чинков отсъди дузпа, която Неделев реализира.

До края на полувремето ЦСКА опита да натисне своя съперник, но контраатаките на Ботев продължиха да носят опасност. При една от тях към края на полувремето гостите стигнаха до корнер. След неговото изпълнение Черниаускас не се намеси убедително и чукна топката в ръката на намиращия се пред голлинията Кубемба, но този път реферът не посочи бялата точка.

Втората част започна с домакински натиск, а гостите разчитаха на контри. Гол обаче не падаше. Така се стигна до 79-та минута, когато Лазар Марин си вкара автогол, опитвайки се да изчисти центриране отдясно на Кулма.

В 91-ат минута късметът бе на страната на домакините. Виана изведе резервата Бризола сам срещу вратаря, но Черниаускас някак спаси. В ответната атака Тиаго можеше да осигури трите точки за своя отбор, но прехвърляйки Чворович топката излезе над напречната греда.