Хамилтън спечели Гран При на Унгария

Хамилтън с нова победа в Унгария

Британецът Люис Хамилтън от тима на Мерцедес спечели Гран При на Унгария, 11-ти кръг от шампионата във Формула 1. Шампионът от последните две години се поздрави с успех в общо петото състезание за сезона. Хамилтън има рекордните пет първи места на пистата "Хунгароринг". Британският пилот записа 48-ата си победа в своята кариера, завършвайки за 1 час, 40 минути и 30.115 секунди.

На втора позиция остана германецът Нико Розберг от състава на Мерцедес, който изостана на близо 2 секунди след Хамилтън.

Победителят от 2015 година Себастиан Фетел (Ферари) беше първият, който влезе в бокса. Това се случи в 15-ата обиколка. Хамилтън направи това за първи път в 17-ата обиколка, докато стартиралият от първа позиция Розберг в 18-ата.

Нико Розберг стартира уверено, но беше изпреварен от Хамилтън още в първия десен завой. Германецът беше изпреварен и от австралиеца Даниел Рикардо от Ред Бул, но скоро след това върна втората си позиция. Рикардо се нареди трети в крайното класиране на пистата край столицата Будапеща.

Хамилтън излезе начело в генералното класиране при пилотите за първи път през сезона, изпреварвайки Розберг. Британецът е със 192 точки по средата на сезона. Германският пилот има шест точки по-малко от най-големия си съперник. В предишен етап от сезона Нико Розберг водеше пред Люис Хамилтън с цели 43 точки.

Сезонът във Формула 1 продължава през следващия уикенд със състезанието за Голямата награда на Германия на пистата "Хокенхайм".