Второ поредно нулево равенство за Наполи, Интер излъга Самп

Инсинье и компания пропуснаха куп положения. Снимка: Getty Images
Инсинье и компания пропуснаха куп положения.

Отборите на Наполи и Торино завършиха при резултат 0:0 на "Сан Паоло" в последен мач от неделната програма на 24-тия кръг на Серия "А".

Домакините от Неапол трябва да съжаляват за изпуснатата победа, тъй като пропиляха много положения за гол, а вратарят на гостите Салваторе Сиригу отчая противниковите нападатели Лоренцо Инсиние и Аркадиуш Милик. За "партенопеите" това е второ поредно нулево равенство в Италия и общо трето в последните им четири шампионатни мача.

Другите две дойдоха в двубоите им срещу Милан и Фиорентина, а между тях Наполи вкара три попадения за победата с 3:0 над Сампдория. За Торино това е десето реми в 13-те гостувания на тима в Калчото през този сезон.

С равенството Наполи събра 53 точки, отдалечавайки се на 13 от лидера в класирането Ювентус.

Интер пък стигна до щастлива победа с 2:1 над Сампдория. И трите попадения паднаха в рамките на пет минути. Интер поведе чрез Данило Д'Амброзио в 73-тата минута, а две минути по-късно Маноло Габиадини изравни за Самп. В 78-ата минута Интер отново поведе в резултата с хубав гол на Раджа Наинголан. Така "нерадзурите" възстановиха преднината си от четири точки пред четвъртия Милан, който победи Аталанта с 3:1 като гост в събота.

Двубоят отново бе пропуснат от доскорошния капитан Мауро Икарди, чието бъдеще в Милано изглежда все по-несигурно.