Левски изстрада 1:0 над Черно море

Елин Топузаков е стопроцентов като треньор на Левски - три победи от три мача.

Левски спечели трета поредна победа в първенството, след като пречупи някак Черно море - 1:0 на "Герена". Гола на успеха вкара Даниел Димов още в 17-ата минута със страхотен удар отдалеч.

Гостите искаха дузпа в 27-ата минута, и то с основание. Вратарят Горан Блажевич спъна Валери Домовчийски в наказателното поле, но реферът не видя нарушение.

Черно море опита да върне попадението и изобщо не игра в приятелски тон с домакините, въпреки че от седмици се знае бъдещето на треньора на варненци. Георги Иванов-Гонзо от лятото ще е спортен директор на Левски и даже има среща в неделя вечер с Тодор Батков. На терена не личеше, като отборът му даде всичко възможно за поне точка.

Левски е с 53 точки, на 5 от третия Литекс и втория ЦСКА. Това оставя отбора в играта за евротурнирите. За временния треньор Елин Топузаков победата бе трета поред. Бившият защитник на Левски пое тима след отпадането от Ботев за купата.