Борусия съкруши Байерн във вълнуващо дерби и натрупа 7 т. пред шампиона

Борусия съкруши Байерн във вълнуващо дерби и натрупа 7 т. пред шампиона Снимка: Getty Images

Борусия Дортмунд взе знаменито дерби срещу Байерн Мюнхен с 3:2 на "Сигнал Идуна Парк" и натрупа сериозна преднина в класирането пред шампионите.

След вълнуващи обрати домакините накрая ликуваха, а победното попадение беше дело на техния жокер Пако Алкасер. Преди това Марко Ройс и Роберт Левандовски вкараха по два гола.

Така жълто-черните вече имат 7 т. пред Байерн в Бундеслигата и продължават да са на първото място, докато Байерн е трети.

Байерн натисна в началото, но домакините контраатакуваха в 10-ата минута и Нойер трябваше да спасява очи в очи с Марко Ройс.

В 26-ата минута Роберт Левандовски откри резултата след пас на Серж Гнабри и баварците поведоха.

Само три минути след почивката Борусия се върна в мача, след като Марко Ройс беше фаулиран от Нойер в наказателното поле и сам отбеляза дузпата за 1:1.

Почти веднага след това Левандовски вкара втория си гол и отново изведе Байерн напред. Последваха няколко пропуска на Дортмунд, но домакините все пак изравниха в 67-ата минута, когато отново Ройс беше точен след пас отдясно - 2:2.

В 73-ата минута резервата Пако Алкасер за пореден път този сезон стана герой за Борусия с победен гол, прехвърляйки елегантно Нойер при контраатака - 3:2.