Фиорентина е на финал за Копа Италия

Куадрадо отбеляза втория гол за "виолетовите".

Фиорентина се класира за финала на турнира за Купата на Италия след 2:0 над Удинезе в реванша във Флоренция.

Първият мач на "Фриули" бе завършил 2:1 за домакините, но "виолетовите" успяха да наваксат изоставането си и да елиминират "черно-белите".

Фиорентина очаква победителя от двубоя Наполи - Рома, за да разбере с кой ще спори на финала. Римляните взеха аванс от 3:2 на "Олимпико", но им предстои тежко гостуване в Неапол.

Фиорентина реши срещата с по едно попадение в двете полувремена.

Мануел Паскуал изведе тима в 14-та минута, след като Хоакин Санчес му свали с глава топката в наказателното поле и той се разписа с воле.

В 61-та минута домакините удвоиха преднината си със страхотен гол на Хуан Куадрадо.

Той получи по крилото от Давид Писаро, напредна и вместо да потърси центриране отправи истинска бомба, която се заби под напречнана греда за крайното 2:0.