Куриозен гол след голям вратарски гаф върна Арсенал в топ 4

След миг Бен Фостър ще изрита топката в крака на Обамеянг и тя ще влезе във вратата при единствения гол в мача Снимка: Getty Images

Арсенал отново се настани в топ 4 във Висшата лига след много трудна победа с 1:0 като гост на Уотфорд.

Съперникът на "топчиите" изигра силен мач, въпреки че още от 11-ата минута остана с човек по-малко, и доста пъти беше близо до изравняване. В крайна сметка куриозният гол на Пиер-Емерик Обамеянг в началото се оказа единствен.

Домакините доминираха от първия съдийски сигнал и създадоха положение още във 2-ата минута, но в 10-ата Арсенал поведе.

Бен Фостър направи ужасна грешка на вратата на Уотфорд и изрита топката в крака на притичалия Пиер-Емерик Обамеянг, след което тя се оплете в мрежата - гол на габонеца и 1:0.

Само минута по-късно капитанът на Уотфорд Трой Дийни излишно удари с лакът Лукас Торейра и му беше показан директен червен картон.

Това не уплаши домакините, които продължиха да бъдат много активни пред Бернд Лено и създадоха няколко положения, при едно от които стражът спаси шут към вратата си, а гредата също му помогна.

В 62-ата минута гредата отново спаси Арсенал след зверски удар отдалеч на Адам Масина. "Артилеристите" също на няколко пъти пропуснаха да решат мача с втори гол, а близо до попадение пак беше Обамеянг.

В 80-ата минута Андре Грей преодоля Лено, но Мейтланд-Найлс блокира головия му удар. Минута преди края на редовното време Обамеянг направи още един пропуск, Арсенал обаче удържа резултата и се поздрави с трите точки.

Така "артилеристите" излязоха на четвърто място в класирането с 66 т. Толкова има и Челси, но е с по-лоша голова разлика, както и с мач повече от Арсенал.

С 67 т. Тотнъм все още заема третото място, а шестият Манчестър Юнайтед остава близо до топ 4 с 64 т.