ЦСКА се спаси с дузпи в голям трилър срещу Рига

Десподов пропусна дузпа в редовното време, но накрая беше точен от бялата точка и класира "армейците"

ЦСКА мина през голяма драма срещу Рига, но се класира след продължения и дузпи за втория кръг на Лига Европа.

Редовното време завърши 1:0 за Рига, а заради победата на "армейците" със същия резултат в първия мач се стигна до допълнително време и до наказателни удари.

ЦСКА допусна ненужен гол в редовното време след грешка на Черниаускас, в края Десподов пропусна дузпа, а и двата тима завършиха с по 10 души.

В началото мачът протичаше равностойно и скучно, без никакви рискове от двата отбора и без интересни положения.

През първия половин час нямаше абсолютно нищо интригуващо освен един блокиран шут на Бодуров. После Чорбаджийски събори противник на границата на наказателното поле, а домакините поискаха даже дузпа, но съдията не се хвана.

В 41-ата минута Валентин Антов стреля опасно, но топката мина малко над напречната греда.

Минута преди края на полувремето Рига излезе напред в резултата.

Защитата на "армейците" заспа при центриране от корнер, последва лек удар с глава на Черномордис, а Черниаускас се намеси ужасно неубедително и пусна топката във вратата си за 1:0, с което резултатът от двата мача беше изравнен.

Едва в 51-ата минута ЦСКА отправи първия точен удар към Озлос, но вратарят се справи с него. "Червените" имаха по-позитивен период, докато Тиаго Родригес беше върнат да играе на обичайната си позиция. Той даже отново вкара с далечен удар, както направи в първия мач, но преди това съдията беше дал сигнал за нарушение.

В 74-ата минута ЦСКА най-сетне създаде опасност, Десподов стреля, но Озлос спаси вратата си. Минута по-късно мачът придоби още по-неприятен развой за "армейците" - Тиаго си изкара втори жълт картон и остави отбора с човек по-малко.

Рига натисна в последните минути заради численото си предимство, но в 88-ата минута дойде големият шанс за ЦСКА.

При груба грешка в защитата на домакините Кирил Десподов изпревари вратаря и беше фаулиран от него в наказателното поле - дузпа за "армейците".

Самият Десподов се зае с изпълнението, но Озлос хвана ъгъла, спаси ниския му удар и резултатът остана непроменен.

В продълженията един от помощниците на Нестор Ел Маестро Томас Нойберт беше изгонен от скамейката заради бурна реакция. Рафаел Енрике получи тежка контузия и излезе от игра.

По-късно и Рига остана с 10 души, тъй като Стефан Панич беше изгонен за втори жълт картон. Изравняването на силите бързо се усети и в 115-ата минута Озлос спаси два последователни удара на Джеси и Десподов.

В крайна сметка голове не паднаха в продълженията и се стигна до дузпи.

"Червените" вкараха първите си четири дузпи, а домакините пропуснаха още при първия си опит. Така Кирил Десподов застана зад топката при петата дузпа и този път вкара, за да класира ЦСКА напред.

След края на терена се заформи някакво меле и Кристиян Малинов получи червен картон. Изгонен от ЦСКА беше и Николай Бодуров, а червени картони получиха още двама футболисти на Рига.

Следващият съперник на ЦСКА е австрийският Адмира Вакер, а заради изгонените и контузени играчи "червените" ще имат куп кадрови проблеми за този сблъсък.