Барса с обрат, Атлетико отпадна от Купата на краля

Барселона постигна втора победа над Билбао и с общ резултат 5:2 продължава на полуфиналите за Купата на краля

Барселона се класира за полуфиналите на Купата на краля след победа с 3:1 над Атлетик Билбао на „Камп Ноу” и с общ резултат от 5:2 продължава в турнира.

Томас Вермаален се разписа още в деветата минута, но голът му бе отменен, заради нарушение, което белгиецът извърши. Три по-късно Иняки Уилямс откри резултата в полза на гостите. В 21-вата Сусаета можеше да покачи на 2:0, но стреля над вратата.

През второто полувреме каталунците заиграха много по-добре и изравниха с гол на Суарес в 53-тата. Останалите два гола за домакините паднаха в последните 10 минути.

В 81-вата Алвеш намери Пике в наказателното поле и испанецът изведе Барса напред. Крайният резултат 3:1 оформи Неймар в първата минута от добавеното време.

Атлетико (Мадрид) изненадващо отпадна от Купата на краля. „Дюшекчиите” загубиха с 2:3 от Селта на своя „Висенте Калдерон” и след 0:0 в първата среща напуснаха турнира.

Ернандес даде преднина на гостите в 22-рата, но седем по-късно Гризман изравни. Селта отново излезе напред в резултата 10 минути след началото на втората част след попадение на Гуидети.

В 64-тата отново Ернандес попари надеждите на домакините за класиране. Кореа намали в 81-вата, но за повече „дюшекчиите” нямаха сили и отпаднаха.

Селта и Барса очакват победителите от двойките Лас Палмас – Валенсия (1:1 в първия мач) и Мирандес – Севиля (0:2 в първия мач).