Световният шампион се спаси срещу Исландия с автогол на Ейолфсон | sportcafe.bg

Световният шампион се спаси срещу Исландия с автогол на Ейолфсон

11.10.2018, 23:36 (обновена 12.10.2018, 00:25)
Килиан Мбапе

Мбапе имаше основна заслуга световните шампиони да се спасят от загуба

Франция се спаси на косъм от изненадваща загуба срещу Исландия в приятелска среща, изиграна в Гинган.

С два късни гола световните шампиони измъкнаха 2:2, а първият от тях беше автогол на защитника на Левски Холмар Ейолфсон.

Преди това исландците играха храбро и дръпнаха с 2:0. В 30-ата минута Бярнасон се възползва от пас на Финбогасон и откри резултата, а в 58-ата Арнасон удвои с глава след корнер.

Натискът на французите даде резултат в последните минути. Първо гол на Килиан Мбапе беше отменен заради засада, а в 86-ата минута изстрел на Мбапе беше спасен от вратаря, топката се удари в Ейолфсон и влезе във вратата за 1:2.

Три минути по-късно Франция получи дузпа за игра с ръка на Сигторсон след центриране от корнер. Мбапе отбеляза от бялата точка и донесе крайното 2:2.

В друга от контролите тази вечер Аржентина без Лионел Меси разби Иран с 4:0.

В провелия се в Рияд двубой, за аржентинците се разписаха Лаутаро Мартинес (18'), Роберто Перейра (53'), Херман Пецея (82') и Франко Серви (92').

Също в приятелска среща Испания продължи победния си ход при Луис Енрике и отнесе Уелс с 4:1.

Два гола отбеляза нападателят на Борусия Дортмунд Пако Алкасер, а по един добавиха бранителите Серхио Рамос и Марк Бартра. Минута преди края домакините вкараха почетен гол чрез Сам Воукс.

Oще: автогол  аржентина  гинган  дузпа  иран  исландия  испания  килиан мбапе  контрола  луис енрике  пако алкасер  петлите  приятелска среща  световен шампион  уелс  франция  холмар ейолфсон  шампиони