Лудогорец би Левски и излезе начело

Лудогорец би Левски и излезе начело в А група

Лудогорец победи Левски с 1:0 в дербито на XXI кръг на А група и се върна начело на класирането. Победният гол вкара Вандерсон в 61-ата минута с глава, като се възползва от грешката на вратаря на Левски Пламен Илиев, който увисна и топката го прехвърли.

След тази победа Лудогорец е начело с 44 точки, колкото има и ЦСКА, но шампионите имат по-добри показатели в преките двубои с тима на Стойчо Младенов.

След осмата загуба на Левски този сезон столичният тим е на 6-о място, но има сериозна възможност да изпадне от Топ 6 в края на редовния сезон. За Лудогорец това е 13-а победа този сезон.

Срещу Левски ясно се видя, че Лудогорец е в криза и трудно създава положения пред противниковата врата, а гостите започнаха да се борят за шансове за голове едва в последните 30 минути на мача.

През първото полувреме Бедоя и Безяк записаха пропуски пред двете врати, а в 34-ата минута Кейсара отправи страхотен удар в горния десен ъгъл на вратата на Левски.

След почивката ситуацията, довела до гола на Лудогорец се оказа най-интересна - Златински изпълни неточен фаул за Лудогорец, топката излизаше в аут, но вратарят на Левски Илиев я хвана, но след това я изпусна. При последвалия ъглов удар Ешпиньо центрира при близката греда, а там Вандерсон реагира най-бързо и прехвърли Илиев за 1:0.

В края на мача Левски създаде няколко положения, които станаха възможни заради хаотичната игра на защитата на шампионите, а не в следствие на стройна и бърза игра.