Знаменито завръщане на Окслейд-Чембърлейн в Шампионската лига, Мертенс изпревари Марадона

Окслейд-Чембърлейн вкара гола на вечерта с външен фалц извън наказателното поле Снимка: Getty Images
Окслейд-Чембърлейн вкара гола на вечерта с външен фалц извън наказателното поле

Ливърпул отнесе Генк с 4:1 като гост в група Е на Шампионската лига и за пръв път в последните пет гостувания в груповата фаза на турнира успя да стигне до победа.

"Мърсисайдци" показаха мощта си в атака, но в защита изпитваха проблеми срещу вдъхновения белгийски тим. Героят на вечерта беше Алекс Окслейд-Чембърлейн, който игра в Шампионската лига за пръв път от година и половина и отбеляза два гола, вторият от които същински шедьовър.

Окс откри още във 2-ата минута, но после се наложи Алисон да спасява, а ВАР отмени гол на Генк заради тънка засада.

В 57-ата минута Окслейд-Чембърлейн се разписа виртуозно с външен фалц извън наказателното поле и преднината на Ливърпул стана доста по-комфортна. Садио Мане покачи на 3:0 в 77-ата минута, като завърши комбинация на триото в атака, а 10 минути по-късно ролите им с Мохамед Салах се размениха и египтянинът вкара четвъртия гол.

Стивън Одей в края стана автор на почетното попадение за Генк.

В другия мач от група Е Наполи надделя с 3:2 над Залцбург като гост в голямо шоу, което остави неаполитанците начело в класирането.

Дрис Мертенс вкара два гола, с които задмина Диего Марадона по попадения с небесносиния екип, а с тях Наполи на два пъти повеждаше в резултата.

Младата звезда на Залцбург Ерлинг Браут Хааланд пък на два пъти успяваше да изравни - първия път от дузпа, а след това с глава. Така попаденията му в Шампионската лига този сезон вече станаха шест.

Мертенс обаче записа и асистенция, а Лоренцо Инсиние отбеляза победния гол за Наполи, като му помогна и рикошет в бранител.

Така тимът на Карло Анчелоти все още е на първо място в групата със 7 т., следван от Ливърпул с 6. Залцбург има 3, а Генк - 1.