Ван Гаал: След загрявката знаех, че ще паднем

Ван Гаал и Гигс усетили нещо нередно още на загрявката преди мача с Евертън

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Луис ван Гаал обвини играчите на тима в липса на мотивация след вчерашната загуба с 0:3 от Евертън, която отново застраши шансовете на „червените дяволи" да се преборят за място в Топ 4 на финала.

Холандецът беше много ядосан след мача и дори не се опита да скрие раздразнението си от играта на Юнайтед след най-лошия мач на тима под негово ръководство от началото на сезона.

Ван Гаал призна, че е останал разочарован от желанието за игра на футболистите още на загрявката преди мача, а състоянието на звездите на тима е притеснило и асистента му Райън Гигс, но треньорският щаб на Юнайтед не е успял да промени това.

„Когато задържаш топката твърде дълго, а след това я губиш твърде лесно, когато не си достатъчно дързък и настоятелен в единоборствата, няма как да стане - обясни Ван Гаал. - Обезкуражаващо е да видиш как съперникът ти вкарва гол само след 4 минути игра, както и да видиш, че играчите ти губят три поредни сблъсъка за топката. Това е само един пример от мача.

„За първи път виждам как Юнайтед отстъпва на съперника по отношение на мотивацията, агресията и вдъхновението на терена. Това е и причината, заради която загубихме.

„Още на загрявката стана ясно, че нещата не са както трябва да са. Опитахме се да стимулираме играчите в последната минута преди началото на мача, но знаехме, че е твърде късно за каквото и да било.

„В Евертън се бяха подготвили много добре за този мач, бяха на разучили, играха много силно, създадоха много положения за гол - пет през първото полувреме, а ние не отвърнахме с нищо. Дори при ударите към нашата врата нямаше никакво противодействие от страна на защитата. Това не е добре."