Барса се спаси от загуба в лудница с осем гола

Играчите на Барселона обезумяха след изравнителния гол, който им донесе точка в наглед загубен мач Снимка: Getty Images
Екамби направи 2:2 в началото на второто полувреме по доста щастлив начин Снимка: Getty Images
Екамби направи 2:2 в началото на второто полувреме по доста щастлив начин

В луд мач, преминал през зашеметяващи обрати, Виляреал и Барселона завършиха 4:4 на "Естадио де ла Серамика" в 30-ия кръг на Ла Лига.

Каталунците набързо дръпнаха с 2:0, но после допуснаха обрат и изоставаха с 2:4 до 90-ата минута, за да успеят в крайна сметка да стигнат до точката с изблици на гениалност от големите си звезди Меси и Суарес.

В началото Филипе Коутиньо и Малком отбелязаха две попадения за "блаугранас" и така гостите имаха комфортна преднина още до 16-ата минута.

Нещата отиваха към трети гол на Барса, но в 23-ата минута Самюел Чъквуезе намали на 1:2 след два поредни удара, първият от които се удари в гредата и се върна към нигериеца.

В 50-ата минута Токо Екамби изравни със странен гол - той изглежда се опита да центрира отдясно, но Тер Щеген въобще не пазеше близкия си ъгъл и топката влетя във вратата му.

В 61-ата минута Ернесто Валверде вкара Лео Меси в игра. Само минута по-късно обаче Висенте Ибора беше изведен на ръба на засадата и завърши покрай Тер Щеген - 3:2 за Виляреал.

Малко след това Тер Щеген изби един шут в гредата. В 80-ата минута Санти Касорла изведе Карлос Бака зад защитата и нападателят покачи на 4:2, с което домакините изглеждаха много близо до победата.

В 86-ата минута обаче Алваро Гонсалес получи втори жълт картон и Виляреал доигра с 10 души. В 90-ата минута Меси получи изгоден шанс да обстрелва вратата от пряк свободен удар и стреля изключително във вратарския ъгъл, за да намали на 3:4.

После драмата стана пълна, защото Жорди Алба изпусна сам срещу вратаря и стреля в тялото му. Във финалните секунди при един корнер топката беше изчистена право на левия крак на Луис Суарес, който със страхотно воле разстреля Асенхо за инфарктното 4:4.

Така Барса загуби 2 т., но още има комфортна преднина на върха в Испания. Каталунците събраха 70 т., а след тях е Атлетико Мадрид с 62.