Рома пребори Интер в дербито на кръга

Костас Манолас донесе победата за "вълците"

Рома победи Интер с 2:1 в дербито на седмия кръг в Серия А, играно на „Олимпико”.

Един Джеко откри резултата още в петата минута, засичайки подаване от Бруно Перес. Малко по-късно Салах можеше да направи 2:0, но стреля в страничната греда.

През втората част Интер заигра малко по-добре и в 72-рата минута успя да изравни. Икарди и Банега разиграха на двойно и последният завърши успешно, вкарвайки топката в близкия ъгъл.

Четири по-късно обаче „вълците” отново поведоха. С гол, който се оказа победен. След центриране на Флоренци от фаул Манолас засече с глава и след рикошет в тялото на играч на гостите Рома стигна до успеха.

Победата върна „вълците” в тройката с актив на 13 точки, на пет зад лидера Ювентус. Интер вече е осми с 11 точки.