Автогол на Буфон не спря Юве за нова победа над Рома

Роналдо отново вкара, а Ювентус вече е пнолуфиналист за Купата на Италия Снимка: Getty Images
Роналдо отново вкара, а Ювентус вече е пнолуфиналист за Купата на Италия

Ювентус победи Рома с 3:1 като домакин и се класира за 1/2-финалите в Купата на Италия.

"Бианконерите" постигнаха втора победа за месеца над "вълците", след като преди 10 дни победиха този съперник и за първенство с 2:1, и то в гостуване.

Тази вечер домакините решиха всичко с три гола през първото полувреме. Кристиано Роналдо откри резултата в 26-ата минута, в 38-ата Бентанкур направи 2:0, а секунди преди почивката Бонучи покачи на 3:0 с глава.

В началото на второто полувреме Джанлуиджи Буфон си отбеляза нещастен автогол, след като далечен удар на Юндер се отби в гредата, а после в тялото на вратаря и спря в мрежата на Ювентус - 1:3.

Малко след това стражът направи важно спасяване с крак при удар на Флоренци и така се реваншира, а Ювентус удържа победата и продължава напред в турнира.