Меси спаси дебюта на Кике Сетиен срещу 10 от Гранада

Отново Меси беше решаващият играч за Барса, но отборът се измъчи доста в дебюта на Кике Сетиен Снимка: Getty Images

Барселона победи измъчено с 1:0 Гранада на "Камп Ноу" в дебюта на новия треньор Кике Сетиен.

В първия мач след уволнението на Ернесто Валверде, Лионел Меси за пореден път стана герой за тима си и отбеляза единствения гол през втората част - когато гостите вече бяха с човек по-малко.

Иначе липсата на контузения Луис Суарес се усети и Барселона не успя да създаде много чисти положения, макар че доминираше през цялото време.

Мачът можеше доста да се усложни в 66-ата минута, когато дясната греда спаси Барселона след грешка на Пике и удар на Етеки.

Само три минути по-късно Херман Санчес беше изгонен за втори жълт картон и гостите доиграха с човек по-малко.

С числено предимство Барса най-сетне стигна до гол в 76-ата минута. Отборът отне топката в опасна зона пред наказателното поле на Гранада и направи прекрасна триходова комбинация между Гризман, Артуро Видал и Меси. Видал изведе Лео с пета, а аржентинецът завърши с десния крак за 1:0.

Така каталунците отново се изравниха по точки на върха на Ла Лига с Реал Мадрид - съперниците имат по 43 пункта, но Барса заема първата позиция заради по-добрата си голова разлика.