Белгия прегази Унгария с 4:0 и вече мисли за Уелс

Фаворитът Белгия не допусна изненада и очаквано преодоля Унгария на осминафиналите на Евро 2016 след успех с 4:0. "Маджарите" обаче си тръгват от Франция с високо вдигнати глави, въпреки че претърпяха разгромно поражение.

Разликата в класите на двата отбора бе съществена в полза на белгийците в големи периоди на двубоя в Тулуза, но след почивката унгарците създадоха много главоболия на противниковата защита и вратаря Тибо Куртоа, преди да допуснат три късни попадения.

Всичко започна перфектно за "червените дяволи", които поведоха в резултата още в 10-та минута. Тоби Алдервейрелд се разписа след центриране на Кевин де Бройне от фаул и удар с глава от 6-7 метра.

Превъзходството на Белгия продължи и 5 минути по-късно Де Бройне изскочи сам срещу вратаря Кирай, но ветеранът изби топката в корнер. Отново звездата на Манчестър Сити бе близо до втори гол за белгийците, но топката се отби в гредата след страховития му удар от фаул в 35-та минута.

До края на полувреме Ловренчич бе в основата на най-опасното положение за Унгария до момента, а Кирай отново спаси "маджарите" след диагонален шут на Мертенс.

Второто полувреме стартира с нова добра проява на стража на "маджарите", но постепенно Унгария изравни играта. Салай, Джуджак и Пинтер на няколко пъти бяха близо до изравняването.

Пропуските натежаха и Белгия стигна до втори гол в 79-та минута, когато влезлият като резерва Миши Батшуай реализира отблизо с първото си докосване след чудесно центриране на Азар отляво. Именно звездата на Челси с прецизен удар от далечно разстояние, който намери долния ляв ъгъл на вратата на Кирай, направи 3:0, а в добавеното време откъсналият се Яник Ферейра Караско фиксира крайния резултат.

Белгия стана шестият тим, който се класира за четвъртфиналите, а следващият съперник на "червените дяволи" е съставът на Уелс. Двата отбора излизат един срещу друг на 1 юли в Лил.