Суонзи смълча "Анфийлд". Исторически успех за "лебедите"

Фернандо Йоренте заби два гола за успеха над ЛИвърпул

Суонзи победи Ливърпул с 3:2 като гост в първия мач от 22-рия кръг на Висшата лига.

Това бе първи успех за „лебедите” на „Анфийлд” в историята на Премиършип и първа победа за Пол Клемент начело на Суонзи.

Това бе общо шести мач за Ливърпул през 2017 година, като тимът на Юрген Клоп взе само една победа в този период, губейки два и завършвайки наравно в другите три.

Фернандо Йоренте смълча „Анфийлд” с два бързи гола в началото на второто полувреме (48 и 52 мин), но само три по-късно Фирмино намали.

Домакините усилиха натиска си и той се отплати, след като отново Фирмино вкара за 2:2 и възстанови равенството 20 минути преди края.

И тъкмо когато Ливърпул изглеждаше, че контролира събитията напълно, Суонзи удари отново. Гилфи Сигурдсон в 74-тата минута отново даде аванс на „лебедите”, но до края оставаше още четвърт час игра.

Въпреки промените, които Юрген Клоп направи, пускайки на терена и Даниел Стъридж, и Дивок Ориги, Ливърпул не успя да стигне до изравнително попадение и трябваше да се примири с първата си загуба у дома във Висшата лига от една година насам.

Победата оттласна Суонзи от дъното и „лебедите” вече излязоха от опасната зона, като вече имат 18 точки, с две повече от Палас и Хъл и на три пред Съндърланд. Ливърпул остава трети с 45.