Ювентус подчини Рома - 3:0

Артуро Видал (в средата) тъкмо е отбелязал първия гол в мача.

Ювентус направи важна крачка към третата си поредна титла в Италия след категорично 3:0 над Рома в Торино в неделя вечерта. Победата бе десета поредна за "бианконерите", които изравниха рекорда именно на Рома от началото на сезона.

"Вълците" пък регистрираха първо поражение през кампанията и вече изостават на 8 точки от Юве. Римляните доиграха дербито с 9 човека, след като Даниеле де Роси и Леандро Кастан получиха червени картони в рамките на минута.

Де Роси влезе грубо с двата крака на Джорджо Киелини, а при последвалия фаул Кастан игра с ръка - изгонване и дузпа, която Мирко Вучинич превърна в гол. Бившият нападател на Рома не показа никакво уважение към "вълците" и изрази бурно радостта си.

Иначе столичани започнаха много силно мача, но още при първата по-продължителна атака на Юве домакините стигнаха до гол.

Артуро Видал се възползва от чудесен пас на Карлос Тевес и откри в 17-та минута. В началото на второто полувреме пък Леандро Бонучи бе оставен непокрит при центриране от фаул на Пирло и от два-три метра направи 2:0.