Десет неща, които очакваме в Шампионската лига

Луис Суарес и Диего Годин (на заден план) имат закачка в клубните отбори. Суарес два пъти вкарва победно и два пъти вади червени картони на приятели си и капитан в националния на Уругвай.
Меси срещу Атлетико - една история за неравна битка. С 25 гола в 28 мача, няма отбор, получил повече голове от краката на Лео.
Торес вкарва отново на "Камп ноу" - едно от любимите му полета за ловуване на голове.
След фантастични мачове срещу Барса в първите му три сезона с Атлетико, Диего Симеоне е с 6 поредни поражения от каталунците в момента. Надява се серията да не продължи довечера.
Сравнение на в. "Марка" в съставите на отборите (тези за довечера са предполагаеми) с изпълнителите от четвъртфинала преди 2 години. Тогава Атлетико се класира след 0:0 и 1:0.
Рибери си връща формата след дълги месеци възстановяване. Снимка: Getty Images
Рибери си връща формата след дълги месеци възстановяване.
Жонас води за "Златната обувка" пред Роналдо и Меси, защо да не накаже и Байерн?
Но тимът на Гуардиола е твърд фаворит, както и втори в залозите за краен победител в турнира, след Барселона.

Шампионската лига се завръща с първите четвъртфинали, като фаворит №1 и №2 на букмейкърите стъпват на терена тази вечер.

Барселона приема Атлетико, а Байерн е домакин на Бенфика.

Както се казва преди елиминации в турнира - очаквайте неочаквано...

Но все пак има 10 неща, които Sportcafe смело ви препоръчва да очаквате да видите.

Ето ги:

Екипите - какъв ужас

УЕФА не спира да изумява с решения, постановления и наредби.

След като глоби Барселона за каталунски знамена по трибуните, Манчестър Сити за освиркване на химна на Шампионската лига, а Ливърпул и Юнайтед за сбиване на десетина фенове, сега централата обяви Барселона и Атлетико за... невидими.

И в двата четвъртфинала съперниците ще играят в резервните си екипи.

Това решиха умните глави в УЕФА, като аргументацията е: "за по-добро различаване от съдии и публика".

Срещите на каталунци и мадридчани имат близо вековна история, никой няма спомен някога двата тима да не са се различавали по терена.

Нищо чудно да има освирквания за химна на Шампионската лига

Освирквания отново вероятно ще има, бъдете сигурни.

Хората и в двата клуба бяха шокирани от решението за екипите, а и в Барселона стана традиция да дюдюкат на химна, след като бяха наказани за каталунските си знамена.

И пак ще ги извадят, напук.

Барселона да отвърне на удара, в частност MSN

За първи път четем критики към триото Меси-Неймар-Суарес след загубеното с 1:2 Ел Класико.

Хората, вкарали 220 гола за 2 сезона, изнесли годината на требъла, доживяха да ги хулят, че не са допринесли достатъчно срещу Реал в събота.

Очаквайте ответен удар.

Меси да вкара, винаги го прави срещу Атлетико

Лео Меси си има любими съперници, въпреки че ако погледнем статистиките му, реално всеки влиза в ролята на жертва.

Атлетико обаче е върховният му приоритет - 25 гола в 28 мача, често победни, в последни минути, отчайващи противника.

Торес да вкара, винаги го прави срещу Барселона

Фернандо Торес е в топ форма - 4 гола в последните 7 мача, като Диего Симеоне обяви, че ще го пусне титуляр.

Оставаше и да не го направи!

Хлапето има дълга и сладка история на саморазправи с Барса, като е вкарал 10 пъти на този съперник.

Пет от головете са на "Камп ноу", където Торес бе нещо като лош сън, когато за първи път носеше екипа на Атлетико.

Годин да получи червен картон за нарушения срещу Суарес

Уругвайската скала Диего Годин все пак ще играе, след като цяла седмица се лекува от травма.

Той тренира в понеделник и е на линия.

Но ще се изправи срещу добрия си приятел и сънародник Луис Суарес, който има ужасния навик да му изкарва червени картони.

Случи се в две от трите им срещи, откакто Суарес в Барса.

Масчерано да се сбие с Габи, винаги го правят

О, тези двамата не се обичат.

Коравите момчета на двата отбора няколко пъти се хващат за гушите в последните години.

Габи е кротък наглед, но изключително пиперлив, а и доста тънък провокатор.

Лика-прилика с Масчерано, за когото казват, че и сам да остане в стаята, пак може да почне бой.

При последната среща на двата тима през януари Габи бе сменен на полувремето, след като едва не се сби с Масчерано (и то не веднъж), и бе на ръба на изгонването.

Байерн да победи с над 2 гола разлика

В Мюнхен далеч няма да е толкова напечено, очаква се да видим повече футбол и естетика.

Байерн е в уникална серия срещу португалци, като ги е елиминирал 9 пъти поред.

Трите домакинства срещу Бенфика в историята са с резултати 5:1, 4:1, 4:1, като няма основание да не вярваме, че отново ще видим нещо подобно.

Жонас да вкара с едно от първите си три докосвания

Жонас Оливейра е горещото име в Бенфика - лидерът за "Златната обувка".

Играта му е специфична, той не е в центъра на вниманието и понякога не го виждаме в близък план цял мач.

Освен, когато съотборниците му го прегръщат след поредния гол.

Ако има заплаха за Байерн, тя идва от този тип.